۱۳۹۹/۰۳/۲۲

کارگروه بقاع و اماکن زیارتی برگزار شد

مدیرکل امور فرهنگی زائرین استانداری خراسان رضوی از برگزاری کارگروه بقاع و اماکن زیارتی استان خبر داد.

مدیرکل امور فرهنگی زائرین استانداری خراسان رضوی از برگزاری کارگروه بقاع و اماکن زیارتی استان خبر داد.
مصطفی صفایی در نشست با اعضای کارگروه بقاع و اماکن زیارتی استان اظهار داشت:بقاع متبرکه در هر منطقه، باید محور فعالیت های فرهنگی باشند.
وی افزود: تبدیل بقاع متبرکه به محور فعالیت های فرهنگی به معنای عمق بخشی و گسترش فعالیت های دینی و مذهبی با محوریت هر بقعه در آن منطقه است و در این مسیر برنامه مناسب ،تببین مباحث فرهنگی و پویایی طرح ها از فاکتورهای اصلی در اجرای آن می باشند.
وی خاطر نشان کرد:موضوع فعالیت های عمرانی نیز از دیگر اولویت هایی است که باید در موضوع بقاع به آن پرداخته شود و این امر مستلزم پیگیری تمامی برنامه ها و فعالیت های عمرانی و پروژه های تعریف شده از سوی اداره کل اوقاف و امور خیریه است.
وی با اشاره به شرایط پیش آمده در ایام کرونا و تبدیل تهدید ها به فرصت اشاره کرد و ابراز داشت:با توجه به فضای مناسبی که در فضای مجازی وجود دارد استفاده از پتانسیل شرکت ها و موسسات توانمندی که در حوزه فعالیت های فرهنگی در فضای مجازی اقدام به تولید محتوا میکنند می تواند از دیگر میدان های اصلی برای حضور جدی اداره کل اوقاف باشد.
صفایی تصریح کرد:برگزاری تورهای مجازی و زیارت از طریق فضای مجازی و نشر و گسترش باورهای اعتقادی و دینی در این فضاها از برنامه های اساسی است که لازم است همچنان پیگیری شود.


منبع : اداره کل هماهنگی امور فرهنگی زائرین
تعداد بازدیدها : ۸۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان