۱۳۹۸/۰۶/۲۷

همایش بزرگ پیاده روی اربعین تجلی عشق و دلدادگی دوست داران اباعبدالله الحسین علیه السلام است.

پیاده روی اربعین تجلی عشق و دلدادگی به سیدالشهدا علیه السلام است
مصطفی صفایی سرپرست اداره‌کل امور فرهنگی زائرین گفت: همایش بزرگ پیاده روی اربعین تجلی عشق و دلدادگی دوست داران اباعبدالله الحسین علیه السلام  است.
مصطفی صفایی صبح امروز در جلسه ستاد اربعین استان در شهرستان تایباد اظهار داشت: در پیاده روی بزرگ اربعین، همبستگی ملت های مختلف جهان در زیر پرچم امام حسین(علیه السلام) به نمایش در می آید.
وی افزود: همایش پیاده روی اربعین تجلی دلدادگی عاشقان به حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) است و این حرکت عظیم پیام ها و درس های زیادی را به دنبال دارد و ما باید از این فرصت،در ترویج فرهنگ عاشورا استفاده حداکثری کنیم.

صفایی گفت: اجتماع بزرگ مردم عاشق و دلداده امام حسین(علیه السلام) در مراسم اربعین نماد پیروزی حق علیه باطل و ایستادگی در برابر ظالمان است.
سرپرست اداره کل امور فرهنگی زائرین با بیان اینکه در مراسم اربعین ده ها میلیون نفر از کشورهای گوناگون با مذاهب مختلف، با حضور در پیاده روی اربعین یک هدف را دنبال می کنند، تصریح کرد: باید با الگو برداری از قیام امام حسین (علیه السلام) درس عزت، بزرگی، آزادگی و نفی ظلم را بیاموزیم و این عزت و اقتدار را به جهانیان نشان دهیم.

وی افزود: اربعین روز جاودانه شدن نام امام حسین (علیه السلام) و پیام قیام کربلا است و رسالت ما در حوزه فرهنگی معرفت افزایی و ترویج فرهنگ عاشورا در بین عزاداران آن حضرت است.
صفایی مراسم اربعین حسینی را یک کار فرهنگی عظیم در جهان اسلام دانست وخاطرنشان کرد: مراسم اربعین حسینی  به همه دنیا نشان داد که اباعبدالله(علیه السلام) بزرگ‌ترین دستاورد اسلام است و انقلاب اسلامی نیز با الگوگیری از همین قیام عاشورا شکل گرفته است.
سرپرست اداره کل هماهنگی امور فرهنگی زائرین استانداری با اشاره به لزوم برنامه ریزی های مناسب  برای زائران پیاده اربعین افزود:هم افزایی و استفاده از ظرفیت تمامی نهادها و دستگاه های فرهنگی استان برای اشاعه فرهنگ عاشورایی و انجام فعالیت های فرهنگی مناسب برای زائرین در مسیر پیاده روی از اهداف مهم این اداره کل است.
وی تاکید کرد:از آنجا که ماموریت ساماندهی زائرین غیر ایرانی یکی از وظایف اصلی اداره کل امور فرهنگی استانداری است،در تلاشیم تا با همکاری نهادهای علمی و فرهنگی استان همچون آستان قدس رضوی وجامعه المصطفی العالمیه برنامه های فرهنگی مناسبی برای تمام فصول سال،بخصوص ایام اربعین آماده وارائه نمائیم.
وی ادامه داد: جنس اربعین فرهنگی ‌است و اداره کل فرهنگی استانداری که تقریباً ۱۰۰ درصد کار زائرین غیر ایرانی را بر عهده دارد، تلاش دارد تا از این عزیزان تکریم کند.
وی افزود: تشیع و تسنن به اهل بیت علاقه‌مند هستند و ما در خراسان رضوی به دنبال یک کار فرهنگی خوب برای زیارت آنان هستیم.
صفایی در این خصوص تصریح کرد: موضوع اهمیت دادن به نیازهای فرهنگی بسیار مهم است در این راستا از هنگ مرزی و گمرک شهرستان تقاضا دارم از ظرفیت های خود استفاده نموده و برای کسانی که با زائران در ارتباط هستند کلاس‌های آموزشی برگزار کنند.


منبع : اداره کل هماهنگی امور فرهنگی زائرین
تعداد بازدیدها : ۹۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان