۱۳۹۷/۱۱/۱۷

نخستین جلسه تشکل های مرتبط با موضوع امام رضا (ع) ، زیارت و فرهنگ رضوی در استانداری خراسان رضوی برگزار شد .

مدیرکل فرهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی با ابراز خرسندی از تشکیل این جلسه گفت :  مرقد مطهر حضرت رضا (ع) در مشهد مقدس موهبتی است برای مشهدی ها ، ایرانیان  و  همچنین جهان اسلام و باید از این فرصت بی نظیر بهره لازم را برد . سید حمید موسوی  افزود : سال 96  بیش از 30 میلیون نفر زائر در مشهد مقدس داشتیم  که از این جمعیت 2 و نیم تا 3 میلیون نفر غیر ایرانی و از 20 ملیت مختلف بودند و در این میان  بترتیب  عرب ها ،  اردو زبان ها و سپس ترک ها بیشترین زائران غیر ایرانی در مشهد را شامل می شدند .
وی همچنین به افزایش بیش از 5 درصدی زائران غیر ایرانی از ابتدای امسال تا پایان دی در مشهدمقدس  اشاره کرد و گفت : این رشد  نشان از توجه و اقبال  به زیارت امام رضا (ع) در سطح دنیا دارد اما هنوز بسترها فراهم نیست.
مدیرکل فرهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی  همچنین تصریح کرد : با توجه به اینکه یکی از سیاستهای اصلی تعریف شده در حوزه زیارت مردمی بودن آن است  باید تلاش کنیم  همه خدمات حوزه  زیارت  را به کمک مردم پیش ببریم ، در این بین  نگاه دولت  هم  نگاه بستر سازی و فراهم کردن زمینه هاست.  
 سیدحمید موسوی  هدف از برگزاری این نشست را جهت دهی  و شناسایی ظرفیتهای مردمی حوزه زیارت اعلام   و تصریح کرد  : با برگزاری  این نشست تشکل های فعال حوزه زیات نیز یکدیگر را می شناسند  ، همچنین   با کنار هم قرار دادن ظرفیت های هر کدام  از موازی کاری جلوگیری می شود و در ضمن  به اموری  که تاکنون متولی ای نداشته است پرداخته خواهد شد .  
وی از استقبال خوب نمایندگان سمن های حوزه زیارت از این جلسه خبرداد و گفت : نمایندگان در این نشست ضمن بیان فعالیت های خود  پیشنهادهای خوبی  را نیز  ارائه کردند و در پایان  مقرر شد جلسات به صورت نوبه ای برگزار شود و کارگروهی نیز با حضور تعدادی از نمایندگان تشکل ها و سازمان های مرتبط به عنوان اتاق فکر  تشکیل گردد تا ضمن هماهنگی میان گروهی سبب افزایش ظرفیت های این حوزه باشد.  
خراسان رضوی  27 تشکل مردمی در حوزه زیارت دارد که 3 تشکل به صورت ملی فعالیت می کنند .


منبع : اداره کل هماهنگی امور فرهنگی زائرین
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۳۶


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان