۱۳۹۷/۰۹/۱۵

سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی :تبدیل بقاع متبرکه به قطب های فرهنگی

 

سرپرست معاونت هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت : بقاع متبرکه باید به قطب فرهنگی تبدیل شوند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛سید جواد حسینی در جلسۀ مشترک مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان ومدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در موضوع بقاع متبرکه و بقعۀ گنبد سبز افزود : خراسان رضوی با 303 بقعۀ و با محوریت مضجع منور رضوی می تواند جریان سازی فرهنگی مهم و تأثیرگذاری را رقم زند.
وی افزود: بقعۀ گنبدسبز مشهد یکی از بقاع متبرکه است که به دلیل شرایط کالبدی و محدودیت های آن امکان توسعه و ظرفیت سازی فضایی در آن وجود ندارد و باید  این فضا از حیث فرهنگی مدیریت شود.
وی اظهار کرد : از این رو سازمان میراث فرهنگی باید بر اساس ضوابط ملی و سازمانی خود جهت حفظ این اثر نهایت دقت در حفاظت و حراست از آن را بر عهده داشته باشد و اداره کل اوقاف و امور خیریه نیز بر اساس ظرفیت های قانونی و وظایف سازمانی مدیریت فرهنگی این بقعه را عهده دار شود تا گنبدسبز هم از حیث شرایط شهری و هم رعایت برنامه های فرهنگی از کیفیت مناسبتری برخوردار گردد.
حسینی گفت: اداره کل اوقاف و امور باید هیات امنایی ترکیبی با حضور نمایندگان میراث فرهنگی برای مدیریت مطلوب گنبدسبز تشکیل دهد و شرایط و ضوابط میراثی هم از سوی اداره کل میراث فرهنگی برای حفظ این اثر تاریخی – فرهنگی به این هیات امنا و اداره کل اوقاف امور خیریه ابلاغ گردد.

 
 

منبع : اداره کل هماهنگی امور فرهنگی زائرین
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۵۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان