۱۳۹۷/۰۸/۱۴

استاندار خراسان رضوی : ثبت نام ۹۰ هزار نفربرای میزبانی وخدمت به زائران رضوی/جامعه نیازمند توسعه محبت و تعامل مهربانانه است

استاندار خراسان رضوی از ثبت نام ۹۰ هزار نفراز اقشار مختلف مردم و خیران در سامانه های مختلف برای میزبانی و خدمت بی منت به زائران رضوی در روزهای پایانی ماه صفر خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛علی رضا رشیدیان افزود : مردم خطه خراسان رضوی به شکرانه توفیق مجاورت آستان نورباران رضوی ، خدمت به زائران امام هشتم را افتخار خود می دانند.
وی عنوان کرد : از این رو اقشار مختلف مردمی در قالب طرح های مختلف چون جهاد خدمت ، گام های عاشقی و خادمیان رضوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده وغیره خود را برای میزبانی زائران حضرت آماده کرده اند تا خدمتی صادقانه و عاشقانه و در خور این مسافران را ارائه کنند.
وی افزود : طی روزهای اخیر میزبانی از این زائران در طول مسیرها و ایستگاه های صلواتی بزرگ و کوچک شروع شده و بسیاری از اهالی روستاهای مسیر اعم از اهل سنت و شیعه در نهایت خلوص و تواضع به این زائران خدمت می دهند.
وی اظهار کرد : امید است این خدمت صادقانه توسط مردم این خطه برای انسان هایی که حرکت شان به سوی مضجع خورشید هشتم ، برای  احیای ارزش های الهی وبزرگداتشت وتکریم نبوت و اثبات ولایتمداری شان است ، قبول حق افتد و منشا خیر وبرکات باشد.
 رشیدیان ادامه داد : هر ساله شاهد افزایش حضور زائران و عزاداران از جای جای کشور و نیز از سایر کشورهای اطراف با  قومیت ها و مذاهب مختلف هستیم که امسال تا کنون رشد سه درصدی داشته است.
 وی عنوان کرد : بر اساس آمارها تا کنون حدود یک میلیون و 800 هزار زائر و مسافر اعم از پیاده و سواره به مشهد الرضا وارد شده اند  و برآوردها حضور حدود 4.5 تا 5 میلیون زائر عزادار برای شرکت در مراسم عزای حضرت رسول (ع) و امام نحسن است.
وی با بیان اینکه آمادگی لازم برای خدمت به زائران امام علی ابن موسی الرضا (ع) دراستان وجود دارد ، اظهار کرد : در کنار بخش های مردمی و خیرین؛ دستگاه ها ، نهادهای و سازمان های عمومی و آستان قدس رضوی هم تدارک لازم برای خدمت در این ایام به عزاداران را داشته اند.
رشیدیان دهه آخر صفر را فرصتی برای تجمیع حول محور توحید و خداباوری ، احیای مکارم اخلاق است در سالروز رحلت نبی مکرم اسلام محمد مصطفی(ص) که رسالت اش اتمام مکارم اخلاق بود و سبط اکبرش امام حسن مجتبی (ع) که به کرامت و امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع)که به مهر و مهربانی شهره هستند .
 وی اظهار کرد : امروز نیاز جامعه ما بیش از هر زمان، توسعه محبت و تعامل مهربانانه در بین مردم بویژه نسبت به اقشار آسیب پذیر با توسل به امام مهربانی هاست و توجه به نیازمندان و محرومان در شرایط فشارهای اقتصادی دشمن بیش از همه می تواند به تقویت ارزش های دینی و انسانی و ایجاد الفت و انسجام در جامعه کمک کند.

 

منبع : اداره کل هماهنگی امور فرهنگی زائرین
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۲۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان