۱۳۹۷/۰۸/۰۵

پژوهشکده زیارت یکی از محورهای عمده تحقق زیارت به عنوان پیشران توسعه

رئیس و معاون پژوهشکده زیارت با سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی دیدار کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی در این دیدار گفت:  در حوزه زیارت و پژوهش در چند محور فعال بوده ایم که از جمله آن ها می توان به اجرای طرح پژوهشی سند جامع کمی و کیفی زیارت، ایجاد سامانه پایگاه پژوهش زیارت، کمک به ایجاد پژوهشکده زیارت، طرح پژوهش مسیر ورود امام رضا (ع) از مدینه تا مرو و ایجاد رشته های دانشگاهی با موضوع زیارت و گردشگری اشاره کرد.
وی افزود: پژوهشکده زیارت، محوری عمده برای تحقق زیارت به عنوان پیشران توسعه است و می تواند در سطوح بین المللی زیارت ، سطوح ملی و استانی و محلی با ایجاد پژوهش های دقیق؛ راهکارهای توسعه ای و کیفیت بخشی ارائه نماید.
 سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی ادامه داد: همچنین می تواند در اقتصاد و زیارت، گردشگری و زیارت، سلامت و زیارت، گردشگری ترکیبی و زیارت، تنوع بخشی زیارت، شبکه و منظومه زیارت، ارتقا  فرهنگ میزبانی و مسیرهای گردشگری زیارت و زیارت و رسانه و راهنمایان زائر به ویژه راهنمایان بین المللی زیارت، موضوعات مهمی را به پژوهش بگذارد و راهنمای علمی گسترش کمی و کیفی زیارت شود.  
حسینی با بیان این که امکان ای نکه از اعتبارات دستگاه های دولتی در امر پژوهش و زیارت با محوریت پژوهشکده استفاده شود نیز وجود دارد؛ تصریح کرد: راه اندازی شورای مشورتی زیارت با اتکا به 20 عضو هیات علمی این پژوهشگاه در 4 گروه اقتصاد ، علوم اجتماعی، علوم دینی و گردشگری با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی مرتبط و بخش خصوصی نیز اقدامی است که به زودی محقق خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: ایجاد شبکه مراکز پژوهشی در سطح ملی ، محلی و بین المللی اقدام دیگری است که این پژوهشکده با موضوع زیارت می تواند بدان همت گمارد.


منبع : اداره کل هماهنگی امور فرهنگی زائرین
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۳۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان