۱۳۹۷/۰۶/۲۶

سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی:تمام دستگاه های اجرایی باید پیوست زیارت داشته باشند

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ، سید جواد حسینی در دیدار با خاکسار قهرودی معاونت امداد و مستضعفان آستان قدس رضوی  با اشاره به نقش دستگاههای اجرایی در موضوع زیارت افزود : ما در پی آن هستیم که از ظرفیت همه دستگاه های اجرایی استان در حوزه زیارت استفاده کنیم.
وی عنوان کرد : تلاش حوزه معاونت زیارت استانداری تعامل با آستان قدس رضوی به منظور ارائه خدمت به زائرین برای انجام زیارت عارفانه، آسان، ارزان قیمت و با کیفیت توام با تکریم زائر و ماندگاری مناسب برای ترویج و تثبیت فرهنگ رضوی با اثرگذاری مثبت در زندگی مردم است..
دکتر حسینی افزود: معاونت امداد و مستضعفان آستان قدس رضوی با هدف خدمت به اقشار آسیب پذیر برنامه های بسیار جامع و خوبی برای زیارت این دسته از زائرین به ویژه زیارت اولی های سراسر کشورانجام داده است که در نوع خود قابل تقدیر است.
وی ادامه داد : توجه آستان قدس رضوی به زائرین خارجی در تمامی ابعاد می تواند تعامل بسیار خوبی را رقم بزند.
وی در خصوص طرحهای مرتبط با زائرین هم افزود : یکی از سیاستهای ما در مباحث زائرین، اجرای کامل طرح مبداء به مبداء است که دو رویکرد اساسی را پیگیری می کند.
وی ادامه داد : نخستین رویکرد سیاست توزیع زائران به جای ایام خاص و پیک به کل سال و از سوی دیگر استفاده از ظرفیت های اقامتی، حمل و نقل و سایر خدمات در ایام غیرپیک به شکل ارزانترو تخفیف های 40 تا 50 درصدی است که در این زمینه آستان قدس رضوی مساعدت لازم را خواهد کرد.
حسینی گفت : در قالب همین طرح به زودی کارگران و نیز کارمندان دولت از طریق یک شرکت زیارتی تحت پوشش این طرح قرار گرفته و صورت گروهی و کاروانی برای این سفر زیارتی برای آنان اقدام می شود.
سرپرست معاونت هماهنگی امور زائرین استانداری ادامه داد : یکی از سیاستها انتقال بخشی از سفرها به ایام غیر پیک و توزیع سفرهای زیارتی به کل سال است و طرح مبدا به مبدا کمک زیادی به این امر می کند.
حسینی با اشاره به سفر زائرین خارجی هم  گفت: در حال حاضر شاهد گسترش آمار زائرین خارجی ورودی به استان از ملیت های مختلف هستیم و
 وی ادامه داد : هم اکنون آمار زائران 20 ملیت از افزایش بیشتری برخوردار است و مسلمانان مشتاق که در دنیا بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون نفر هستند در برنامه ریزی های ما برای زیارت آسان ، ارزان ، عارفانه و عاشقانه قرار گیرند.


منبع : اداره کل هماهنگی امور فرهنگی زائرین
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۳۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان