۱۳۹۷/۰۷/۰۴

دستاوردهای جشنواره، فرهنگی هنری امام رضا (ع) در دل جامعه ماندگار است

سید جواد حسینی در این نشست گفت: بنیاد بین المللی فرهنکی و هنری امام رضا (ع) گر چه از حیث مکانی در مشهد مقدس مستقر است اما گستره فعالیت آن ملی و بلکه بین المللی است.
وی افزود: در کنار کارگروه ملی زیارت که در استان تشکیل می شود  این بنیاد نیز ماهیت ملی و بین المللی دارد که یکی از محورهای عمده فعالیت های آن، برگزاری جشنواره بین المللی امام رضا (ع) است.
سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی با بیان این که سایر موضوعات هنری و فرهنگی با موضوع رضوی نیز  در این مجموعه پیگیری، برنامه ریزی و راهبری می شود؛ ادامه داد: بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع)در بودجه ریزی های خود 30 درصد  بودجه را به این نوع فعالیت ها اختصاص می دهد.
حسینی یکی از اقدامات بسیار خوب این بنیاد  را راه اندازی خبرگزاری رضوی دانست که نقش بسیار زیادی در اطلاع رسانی، معرفت افزایی و بُعد شناختی زیارت و امام رضا (ع) و فرهنگ رضوی دارد.
وی در ادامه درخصوص جشنواره بین المللی امام رضا (ع) تصریح کرد: علاوه بر صرفه جویی های اقتصادی که امسال نسبت به سنوات گذشته انجام شد ، برگزاری جلسات جداگانه با استان ها و شرکت همه استان ها در این جشنواره با 70 رشته و شاخه ی فعالیت با 54 درصد صرفه جویی در بودجه قابل توجه و تقدیر است.
سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: دعوت از برندها و برترین های جشنواره هایی که در سایر نقاط دنیا برگزار می شود و برگزاری دستاوردهای جشنواره و شهرداری ها از نقاط دیگر قابل توجه این جشنواره است.
حسینی تاکید کرد: در واقع می توان گفت دستاوردهای جشنواره، در جشنواره باقی نمی ماند و به دل جامعه گسیل می شود و اثرات خود را به جا می گذارد.
وی عنوان کرد: لذا نکته قابل توجه در جشنواره بین المللی امام رضا (ع) یک رفت و برگشت مطلوب بین آثار برگزیده از مشهد به سایر استان ها و شهرها و از سایر شهرها و استان ها به مشهد است .
سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: مثل این اتفاق در خصوص کشورهای خارجی شرکت کننده نیز محقق می شود که در گسترش هنر و فرهنگ در خدمت رشد معارف رضوی بسیار مؤثر و کار ساز خواهد بود.
حسینی برنامه بر آستان جانان و انتقال آثار به نگارخانه شهر  را قابل تقدیر عنوان و خاطر نشان کرد: برگزاری نشست ها و مناظرات با موضوع رضوی از نکات قابل توجهی است که با توجه به منش امام رضا (ع) باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: برای تعامل بیشتر باید نشستی بین سه شهر مقدس مذهبی و چند کلان شهر با دعوت از شهرداران، مدیران کل ارشاد اسلامی، معاونان زیارت استانداری ها و آستان قدس رضوی به منظور هماهنگی های بیشتر برگزار شود.
سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنانش گفت: نگاه شفاعتی به زیارت بسیار پررنگ است ؛ باید نگاه های اجتماعی ، سیاسی ، فرهنگی و شخصیتی زیارت را هم پررنگ کرد؛ موضوعی که بنیاد می تواند در آن نقش مؤثری ایفا کند.
حسینی ادامه داد: یکی از اموری که از طریق بنیاد بین المللی امام رضا (ع) قابلیت پیگیری دارد، بزرگداشت قدمگاه های سفر حضرت امام رضا (ع) در مسیر جاده ولایت است.
وی تصریح کرد: برگزاری هفته های فرهنگ رضوی نیز می تواند در گسترش این فرهنگ ناب نقش مهمی ایفا کند.
انتخاب خادمان فرهنگ رضوی به شکل سالانه؛ انتشار دستاوردهای جشنواره های مختلف رضوی و دانشنامه امام رضا (ع) و جشنواره های مختلف موضوعی با محوریت امام رضا (ع) از جمله مواردی است که به شکل جدی تر می تواند در دستور کار بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) قرار گیرد


منبع : اداره کل هماهنگی امور فرهنگی زائرین
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۲۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان