۱۳۹۷/۰۷/۱۸

۳۵هزار نفر در قالب طرح معین الضعفاء توفیق زیارت یافته اند.

 

 جناب آقای دکتر حسینی در جلسه ای که با حضور اعضای اجرایی طرح معین الضعفاء برگزار شد گفت: مضجع منور امام رضا (ع) باید مکان زیارت همه عاشقان اهل بیت باشد.
وی ادامه داد: طرح معین الضعفاء برای آن دسته از زائرینی است که خود امکان تشرف ندارند و در راستای تنوع بخشی به اقشار مختلف به زیارت ، اجرا می گردد و تا کنون 35 هزار نفر از افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد حضرت امام (ره) و بهزیستی در قالب این طرح به مشهد مقدس مشرف شده اند.
سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائرین افزود: این طرح با همکاری کمیته امداد ، بهزیستی ، آستان قدس؛ اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، پلیس راهور و استانداری اجرا وروزهای سه شنبه هر هفته بین 300 تا 400 نفر از سراسر استان به حرم مطهر رضوی مشرف می شوند.
دکتر حسینی در ادامه عنوان داشت:باید تلاش کنیم این طرح شامل افراد ناتوان و مستضعفی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی نیستند نیز گردد و دامنه شمول آن گسترش یابد و شهرستان هایی که در این طرح موفق تر عمل کرده اند تشویق شوند. برای گسترش طرحهایی از این دست باید علاوه بر کمک های دستگاه های دولتی و آستان قدس ، باید بر مشارکت مردم در قالب طرح های گوناگون مانند نذر رانندگان ، نذر آفتاب و گسترش فرهنگ انفاق نیز تاکید نمود تا هم به لحاظ کمّی امکان تشرف بیشتری برای مردم فراهم گردد و هم از لحاظ کیفی با امکان بیشتری در خدمت زائرین بود.
 


منبع : اداره کل هماهنگی امور فرهنگی زائرین
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۳۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان